More

  Премиерот на Словачка, Роберт Фицо денеска е нападнат и ранет

  spot_img

  Премиерот на Словачка, Роберт Фицо денеска е нападнат и ранет. Тој итно е пренесен  во болница.

  Инцидентот се случил во гратчето Хандлова, на 150 километри од Братислава.

  Осомничениот е уапсен, соопшти словачката полиција.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img