More

  Премиерот Ковачевски ќе присуствува на одбележувањето на Богојавление- Водици во Скопје

  spot_img

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски на 19.01.2024 година ( петок), ќе присуствува на одбележувањето на големиот христијански празник, Богојавление- Водици, во Скопје.

  Со премиерот Ковачевски ќе присуствува и министeрот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

  Претседателот на Владата Ковачевски и министерот Спасовски предвидено e да пристигнат на мостот „Слобода“ во 11:30 часот и ќе присуствуваат на осветувањето на водите на реката Вардар и на положување на светиот крст.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img