More

  Познатите личности како Кортни Кардашијан го обожаваат маникирот „Christian Louboutin“.

  spot_img

  Кортни Кардашијан е верна на својата доблест, во која успева повторно и повторно да не воодушевува. А бидејќи никогаш не се сомневавме дека ѕвездата знае да ги постави своите трендови, тоа го докажа и сега кога се одлучи за трендовски маникир на Christian Louboutin.

  При изборот на лак за маникир, речиси можеме да се обложиме дека не го имате предвид тонот на вашата кожа. Љубителите на маникир за лице обично се одлучуваат за живи бои при изборот, па ноктите се наменети за најхрабрите изјави за убавина.Благодарение на лудилото за уметност на нокти на Инстаграм, има многу модерни решенија кои ги оживуваат неутралните нијанси доколку сакате да пробате нешто чисто и вечно шик. За инспирација, го разгледуваме најновото ажурирање на ноктите на Кортни Кардашијан, кое се одликуваше со високомоден пристап кон бојата на ноктите во боја на кожа, многу сличен на одреден иконски дизајн на чевли.

  Обично можете да го промените „голиот маникир“ на многу начини. Ваквиот безвременски изглед сам по себе никогаш нема да излезе од мода, но дефинитивно ви здосадува истиот маникир од ден на ден – без разлика колку е универзално ласкав. И во ова повторно не убеди најстарата сестра од кланот Кардашијан.

  Позната по својот минималистички стил, како во облекувањето, така и во шминкањето, Кортни и овојпат не се откажа од тоа, туку на својата маникирката, познатиот мајстор за нокти Ким Тронг и довери многу посебна задача.

  Во последно време, сестрата Кардашијан е склона кон повпечатлив изглед со шилци во боја на бисер или едноставни црни маникир. Позната по своите минимални избори за убавина, не беше премногу невообичаено за нејзината алишта, Ким Труонг, да сподели видео на Инстаграм од ријалити ѕвездата со „голи нокти“ во вообичаената форма на бадем. На прв поглед, ќе помислите дека тоа е нормален целосен сет, но Кардашијан потоа ја врти раката за да го открие долниот дел од ноктот, кој е обоен во крваво црвено, што потсетува на ѓонот на чевлите на Christian Louboutin.

  Труонг во објавата напиша дека ги користела нијансите „Голи“ и „Дива“ на The Gel Bottle Inc. за изгледот за кој беснееме. Иако не сме сигурни за која пригода Кортни го избрала овој храбар маникир, можеби ќе го пробаме овој стил при нашите претстојни посети на салонот.

  Резултатот од маникирот е одличен, па за многу кратко време стекна голем број фанови.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img