More

  Поскапува дизелот

  spot_img

  Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ се зголемува за 2,00 денара, а на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) за 2,50 денари за литар. Цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95, ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Мазутот М-1 НС не се менуваат, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги.

  Новата цена на ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) ќе биде 94,50 денари, а на Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) за 92,00 денари за литар.

  Бензинот ЕУРОСУПЕР БС – 95 и натаму ќе се продава за 86,50, ЕУРОСУПЕР БС – 98 за 89,00, а Мазутот М-1 НС за 50,228 денари.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img