More

  Поезија на Нивес Целзиус, во слободен превод

  spot_img

  Хрватската пејачка и актерка Нивес Целзијус, која настапуваше во серијата „Сон од соништата“ на РТЛ и на платформата Voyo, на социјалните мрежи често се појавува на провокативно издание, а овој пат се појави во тесно мини здолниште и розов топ. Нивес позираше на плажа, а нејзините гради дојдоа до израз.

   

  „Ти си навикнат на кратки тури, а мојата пила е патишта далечни“ – пишува во описот на објавата на Инстаграм.
  Фановите коментираа колку е убава, а имаше и такви кои рекоа дека едноставно блеска.

  „Ти си во пламен“, „Убава си“, „Секогаш изгледаш убаво“, „О маче, блескаш“ – пишуваат нејзините следбеници.

  Своевремено, Нивес Целзиус предизвика скандал во Македонија кога непристојно се однесуваше кон припадник на гардата додека се фотографираше пред претседателската вила Водно. Нивец Целзиус тогаш му беше специјална гостинка на екс-претседателот Стево Пендаровски.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img