More

  Почина познатиот билдер Мирко Петровски

  spot_img

  Почина познатиот билдер Мирко Петровски. Причината за смртта сѐ уште не е позната.

  На социјалните мрежи неговите пријатели веќе се простуваат од билдерот.

  – Сѐ уште сакам да мислам дека е само еден лош сон. Мирко мој, не требаше вака да не оставиш. Знам дека имаше уште многу планови зацртани и многу работи недокажани. Денеска изгубив(ме) голем другар, голем спортист и татко. Couch мој, на поубаво место си секако каде конечно ќе го најдеш твојот душевен мир. Ќе те памтам како добар човек и лојален другар. Вечна ти слава Мирче – напиша на Фејсбук Панчо од ДНК.

  Корисниците на Инстаграм останаа шокирани откако инфлуенсерката Миа Костова, објави фотографија на која тренира во теретана со бодибилдерот Мирко, со која соопштува дека тој починал.

  „Мирно небо coach. Еден беше. Рано, Мирче“, напиша таа.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img