More

  По судирот од камионот испаднале пакувања со марихуана

  spot_img

  Необична глетка ги фатила полицајците кои пристигнале да ја расветлат сообраќајната несреќа.Според објавата на официјалниот профил на Твитер, инцидентот се случил во 7:15 часот по локално време во округот Калавеј, Мисури, кога камион во обид да избегне уште една несреќа удрил во патеката на камион, кој пак удрил во друг камион.

  Од силината на ударот товарот испаднал од камионот, а се работи за пакување марихуана. Вкупно се работи за 230 килограми забранета материја поради што двајца мажи по укажаната лекарска помош се лишени од слобода. Ним им се заканува затворска казна до 30 години. Интересно, несреќата се случила на 20 април, ден познат и како Ден на тревата, кој корисниците на марихуана го слават на соодветен начин.

  Во моментот има две активни иницијативи во државата Мисури насочени кон легализација на марихуаната

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img