More

  По сексот во црквата, свештениците повторно го благословија олтарот

  spot_img

  Олтарот на црква во Горна Баварија бил повторно осветен откако на него брачен пар имал секс, а насилниците биле изведени пред лицето на правдата.

  Олтарот во католичката црква во Шечен во областа Розенхајм беше подготвен за католичката церемонија, а локалниот свештеник потоа повторно го благослови со темјан и света вода за време на мисата.

  Случајот се најде на насловните страници минатата година: пар кој имал секс во црква и го документирал тоа морал да одговара на суд.

  Дотичната жена ја прифати кривичната наредба и затоа судењето закажано за почетокот на февруари 2024 година нема да се одржи, објави окружниот суд во Розенхајм. Висината на казната не е објавена, бидејќи скратената кривична постапка генерално не се објавува.

  На нејзиниот партнер ќе му се суди во Окружниот суд во Траунштајн бидејќи е обвинет за други тешки кривични дела. Судскиот процес против него продолжува, најверојатно на крајот на јануари.

  Мажот роден во Розенхајм, кој според судот не ги коментираше бројните обвинувања против него на почетокот на судењето, беше обвинет за прекршоци, вклучително и навредливо однесување во „место посветено на обожавање на верска заедница“. Тој беше обвинет и за напад, лишување од слобода, закана и измама.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img