More

  Петар Грашо за прв пат откри за татковството и семејството

  spot_img

  Популарниот хрватски пејач и неговата сопруга Хана Хуљиќ неодамна го дочекаа раѓањето на нивната ќерка Алба.

  Музичарот и ќерката на неговиот долгогодишен колега и пријател Тончи Хуљиќ се венчаа неколку месеци пред раѓањето на Алба, но досега не се многу отворени за својата приватност.

  Петар неодамна за прв пат проговори за тоа како се нашол во улогата на татко. Тој за српскиот портал Блиц изјави дека семејството отсекогаш било неговото јадро и почетна точка на се, како и безбедно пристаниште во кое се враќа. Кога те води љубовта, убавите работи се случуваат сами по себе“, вели пејачката.

  Тој додаде дека со оглед на тоа што е постојано во движење, досега немал премногу татковски обврски и можности да се докажува. Но, тој верува дека е грижлив и посветен. Тој и пее на својата ќерка додека се обидува да ја заспие и вели дека досега ѝ се допаѓа неговиот глас. Тој се надева дека така ќе биде и во иднина.

  Петар живее во градот со своето семејство, но се труди сите да поминуваат што е можно повеќе време во природа, каде што собираат енергија и се одмораат од градската гужва. Екскурзиите во природа се неопходни за него, бидејќи концертите и патувањата прилично го исцрпуваат и му треба релаксација.

  За својата работа вели дека е навистина заморна, но обожава да настапува. „Ова е нашата најпрометна година досега. Иако е доста заморно, многу е убаво да се настапува пред полни плоштади и места. Се трудам да останам здрав, па земам многу витамини, но кога имам време одам во теретана“, беше искрен Петар, кој е познат и по тоа што во лето поминува многу време на море, на својот брод. . Сака да риби во мир и тишина, а во овие моменти чувствува како се регенерира и физички и духовно.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img