More

  Пелистер доби вајлд-карта за настап во елитата

  spot_img

  Европската ракометна федерација (ЕХФ), ги објави добитниците на „вајлд-карти“ за новата сезона од Лигата на шампионите, а ракометниот клуб Пелистер е меѓу оние кои добија, соопштија од битолскиот клуб.

  Покрај Пелистер уште пет клуба добија покана од ЕХФ да учествуваат во ЛШ, а тоа се Загреб од Хрватска, Нант од Франција, Пик Сегед од Унгарија, Кјелце од Полска и Динамо Букурешт од Романија.

  ЕХФ ги одби барањата на Елверум, Порто, Татран Прешов, Бидасоа и Шафхаузен кои во следната сезона ќе настапуваат во Европската лига.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img