More

  Пад на температирите за неколку степени

  spot_img

  Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, наместа пообилни (и над 20 л/м²) и поројни, проследени со грмежи особено во западните и јужните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од југоисточен правец, информираат од УХМР.

  Нестабилното време ќе донесе и пад на температурите за неколку степени. Мимималната температира ќе биде од 2 до 9 степени, а максималната температура во текот на денот ќе се движи во интервал од 8 до 17 степени.

  Во Скопје ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд, повремено пороен и проследен со грмежи. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата во главниот град ќе биде од 6 до 14 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img