More

  Овие хороскопски знаци мислат дека се супериорни и ги потценуваат сите околу себе

  spot_img

  Овие хороскопски знаци мислат дека се супериорни и ги потценуваат сите околу себе
  Многумина веруваат дека понизноста, љубезноста и емпатијата се исклучиво позитивни карактеристики, но некои хороскопски знаци не се согласуваат.

  Како што пишува Pinkvilla, тие мислат дека е во ред да се копнее за материјално богатство, а многу од нив исто така мислат дека се супериорни од сите други и ги гледаат другите со презир.

  Јарец

  Иако не се смета за површен, Јарецот верува дека е супериорен во однос на своите пријатели и познаници. Тој често го цени паричното богатство и социјалниот статус многу повеќе од блага личност или добрина. Јарецот исто така има тенденција да ги отфрла луѓето на грд и потсмев начин.

  Риба

  Овој знак има поголем емоционален количник од другите, но го користи само кога се во прашање неговите најблиски. Кога станува збор за странци, Рибите често не се грижат премногу. Без разлика дали се работи за величење на сопствениот живот или за понижување на другите луѓе, Рибите често користат погрдни имиња и груби зборови за другите.

  Водолија

  Водолијата верува дека среќата може да се купи со пари. Тој секогаш се пофали со своето богатство и го користи како средство да се однесува лошо со другите. Овој знак има тенденција да ги почитува другите затоа што имаат многу пари, големи куќи и луксузни автомобили или образование од елитен светски универзитет, што донекаде го прави површен, пренесува Вечерњи лист.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img