More

  Од ЦУК информираат дека цистерна со плин е превртена на патот во близина на битолското село Вашарејца

  spot_img

  Од ЦУК информираат дека цистерна со плин е превртена на патот во близина на битолското село Вашарејца. Возачот се здобил со лесни повреди и од страна на Итната медицинска помош е пренесен во битолската клиничка болница.

  „Сообраќајната несреќа се случила утрово во 09:30 часот по што веднаш била известена Територијалната противпожарна единица Битола. На местото биле испратени четири пожарникари со едно противпожарно возило“, информираат од Центарот за управување со кризи.

  Екипи на Министерството за внатрешни работи се излезени на терен, а за подигнување на цистерната се чека механизација.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img