More

  Од цената на модниот додаток на Јелена Ѓоковиќ ќе ви се сврти во главата

  spot_img

  Сопругата на српскиот тениски ас Новак Ѓоковиќ, Јелена Ѓоковиќ, инсистира на минимализам и стил кој, во најмала рака, би можеле да го наречеме обичен. Секако, таа за специјални пригоди избира специјални парчиња, често со најскапи потписи, па ја забележуваат и модните икони како Ана Винтур, уредничката на „Вог“.

   

   

  Иако не е жена која се расфрла со луксуз, а ги има сите услови за тоа, ниту, пак, сака да го привлекува вниманието на себе, Јелена одвреме-навреме ни дава до знаење која приватна колекцијата ѝ е омилена. Станува збор е ризница на рачни часовници чија вредност е тешко да се измери.

   

   

  На неодамнешниот турнир во Белград на раката имала сив часовник, а се претпоставува дека се работи за познатиот јапонски бренд „Сеико“, чие заштитно лице е токму нејзиниот сопруг. Во споредба со другите парчиња од колекцијата на Јелена, цената на ова е вистинска ситница, имајќи предвид дека за најскапите модели не треба да се издвојуваат повеќе од 5.000 евра.

   

  ФОТО: Инстаграм

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img