More

  Објавени сателитски снимки од Змиски остров, снимен ракетен напад?

  - Advertisement -

  Maxar Technology објави сателитски снимки кои покажуваат, според Си-Ен-Ен, дека руски брод во близина на островот Снејк избегал од украински проектили.

  Имено, според Си-Ен-Ен, на сликите се гледа вчерашниот ракетен напад врз руските сили во близина на Змискиот остров, а се чини дека во еден момент рускиот брод нагло извртел и проектилите паднале во водата.

  Во близина на островот може да се види брод со кран, како и потонат брод за кој Максар тврди дека е летало од класата Серна. Не е јасно како потонал бродот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img