More

  Новак полуде по Иванишевиќ, дури и коментаторот рече дека тимот има само една работа

  spot_img

  Нервозниот Новак Ѓоковиќ збесна бидејќи не можеше да го најде тоа што му треба во чантата и неговиот тим не му помогна и тој почна да вика накај боксот.

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ игра четвртфинален меч на Австралија опен против Тејлор Фриц, каде се води огромна борба во првиот сет од овој меч, кој ќе се решава само во тај-брејк, а интересна сцена беше виденa помеѓу 11-тиот и 12-тиот гем на овој сет.

  Новак Ѓоковиќ повторно има проблеми со дишењето во Австралија, боледува од вирус, но и температурата која е огромна во Мелбурн му прави проблеми, а сето тоа влијае на играта на српскиот тенисер.

  Пред 12-тиот гем од првиот сет, тој седна на својата клупа и делуваше прилично бесно додека „копал“ во чантата и ја барал потребната храна, пијалоци и витамини што му ги подготвил неговиот тим, но не успеа да ги најде и поради тоа дури тогаш особено се изнервира на Горан Иванишевиќ. Ѓоковиќ потоа се налутил, почнал да се фаќа и да им вика, што било фатено на камерата.

  Ако добро слушнавме, Ѓоковиќ бараше „сол“, односно електролити кои обично им помагаат на тенисерите во такви услови, но никој од неговиот тим во тој момент не гледаше во него. Затоа мораше да вика, на што Иванишевиќ додаде дека „го ставил во торбата на страна“. Тој потоа побара од својот тим да го гледа, па тренерот уфрли: „Што да гледам, ти ***, ти ставив се!“.

   

   

  Дури и Џон Мекинро, коментаторот на мечот, го коментираше овој настан велејќи дека неговиот тим „има само една работа“…

  Како изгледаше сето тоа можете да видите во видеото подолу.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img