More

  Новак Ѓоковиќ и неговата ќерка Тара ги освоија симпатиите на Вимблдон

  spot_img

  Настапот на Новак Ѓоковиќ на Вимблдон тече според планот. Најдобриот српски тенисер денеска ќе игра во осминафиналето на лондонскиот грен-слем. Ѓоковиќ во Лондон е придружуван од семејството со кое поминува прекрасни моменти на паузите меѓу натпреварите.
  Камерите фатија еден таков момент кога Новак и покрај сите обврски и подготовки за важен натпревар најде време да помине време со својата ќерка Тара. Посебно впечатлива е прегратката на Тара на крајот од видеото.

  Кадрите на најдобриот тенисер на сите времиња со својата ќерка ги освоија симпатиите на Вимблдон и гиу стопија срцата на неговите обожаватели кои се единствени во заклучокот дека Новак е одличен тенисер и уште подобар татко.

  Новак Ѓоковиќ засвире виолина кон својата ложа во чест на победата над Алексеј Попирин во третото коло на Вимблдон, а подоцна откри што симболизира неговиот потег.

  -Тоа беше посветено на мојата Тара, која свири виолина во последните 6 месеци – појасни Ѓоковиќ.

  Иако мечот на Новак траеше преку 3 часа, се чини дека на неговиот наследник Стефан воопшто не му беше досадно. Синот на српскиот тенисер остана до крајот на мечот за да види уште една голема победа на неговиот татко, а неговиот потег во самиот финиш на мечот стана хит на социјалните мрежи.

  Кога Ѓоковиќ освои поен во тај-брејкот од четвртиот сет со тај-брејкот и се доближи до победата, Стефан во ложата го одглуми т тој потег и ги освои срцата на навивачите.

  Новак Ѓоковиќ, тенис, Вимблдон, грен-слем, семејство

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img