More

  Нова Влада до 20 јуни – Милошоски очекува во неа да влезат и Вреди и Знам

  spot_img

  Новата влада се очекува до 20 јуни, најверојатно ќе ја сочинуваат ВМРО-ДПМНЕ, ВРЕДИ и ЗНАМ, напиша на социјалната мрежа Х, Антонио Милошоски, актуелен пратеник од редовите на ВМРО ДПМНЕ.

  Тој по вчерашното прегласување, на социјалната мрежа го објави официјалниот распоред во македонското собрание.

  „Избори во Македонија,120 пратенички места: коалиција предводена од ВМРО ДПМНЕ освои 58 пратенички места, коалицијата предводена од ДУИ 18 пратенички места, коалицијата предводена од СДСМ 18 пратенички места, ВРЕДИ освои 14 пратенички места и помалите политички партии од македонскиот блок, ЗНАМ и Левица освоија по 6 пратенички места“, напиша Милошоски.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img