More

  Никола се шокираше кога виде каде ја ставиле неговата слика!

  spot_img

  Кошаркарската репрезентација на Србија се подготвува за Олимписките игри во Париз и деновите во Стара Пазова ги минува во одлично расположение. Репрезентативците застанаа пред таблата со интересни, лексички прашања и имаа задача да откријат многу едни за други. Очекувано, Никола Јокиќ застана пред неа и даде одговори на многу прашања, иако не беше задоволен кога рекоа дека е „најголемиот спијач“.

  – Кој ме избра мене да бидам најголем спијач? Другар, па јас не спијам – им викна Никола на соиграчите и влијаеше сликата на Василиј Мициќ да биде заглавена на тоа поле. А другите не протестираа кога Богдановиќ го стави Мициќ во тоа поле, бидејќи очигледно е дека српскиот плејмејкер сака добро да се одмора.

  Кој е најголемиот заводник? Тим менаџерот Небојша Илиќ на тоа поле залепил слика од Алекса Аврамовиќ, кој му ја подаде раката со зборовите „Луд ли си докторе?“, а потоа дојде Јокиќ и на тоа поле ја постави сликата од Богдан Богдановиќ. И другите немаа замерки на тоа, иако Богдан не беше многу среќен што се снима.

  „Немој!“ викна капетанот, но сликата остана на своето место.

  Кој би можел да се изгуби на патот кон теренот? Алекса повторно застана покрај таблата и рече „Јас сум гарант“. Кој е најверојатно да доцни на тренинг? Српскиот центар Душан Ристиќ без размислување залепил слика од Дејан Давидовац и рече „Па, тоа е најлесното прашање“.

  Богдан Богдановиќ, капитенот на репрезентацијата, Никола Јокиќ го означи како „ноќна птица“, а најмногу шанси за пеење пред натпревар доби Вања Маринковиќ. Понатаму, како играч кој ќе ги пропушти зборовите од националната химна, соиграчите го одбележаа Урош Плавшиќ, дебитант, а Филип Петрушев е репрезентативец со најголеми шанси секогаш да најде нешто слатко.

  Јокиќ потоа уште еднаш се врати пред табла и на сите им откри дека Никола Милутинов е „кралот на подиумот“, додека Алексеј Покушевски беше етикетиран како „Стенд-ап комичар“. Музичка ѕвезда на репрезентацијата е Огњен Добриќ, а Василије Мициќ додаде дека Никола Јовиќ ја има најзаразната насмевка во тимот.

  Соиграчите му дадоа најголема шанса да облече две различни чорапи на Марко Гудуриќ, Огњен Јарамаз беше прогласен за играч со најубава фризура, а Алекса Раданов беше „нацртан“ од Филип Петрушев како главен готвач.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img