More

  Непријатна миризба се шири во дел од Загреб, полицијата е на терен

  spot_img

  Силна непријатна миризба од вчера попладне се шири низ Сребренак, Бијеник и дел од Максимир, а луѓето се жалат на мачнина.

  „Вчера морав да носам маска надвор бидејќи беше ужасно, но смрдеата е нон-стоп. Пиеме вода од чешма“, изјави за Индекс еден граѓанин.

  Полицијата добила дојава
  Од полицијата ни рекоа дека на терен има полицајци.

  Имавме пријава, сите надлежни служби се на терен, а полицијата го обезбедува тој дел од градот“, изјавија за Н1 од полициската управа во Загреб.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img