More

  Наутро ќе има појава на мaгла понекаде во котлините, а преку денот ќе биде сончево и натпросечно топло со мала локална облачност

  spot_img

  Наутро ќе има појава на мaгла понекаде во котлините, а преку денот ќе биде сончево и натпросечно топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југозападен правец.

  Минималната температура ќе биде во интервал од  -3 до 3, а максималната ќе достигне од 13 до 21 степен.

  Во Скопје денеска ќе биде претежно сончево со мала локална облачност и тивко.

  Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне 16 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img