More

  Народот избра претседател – Поминат е цензусот од 40%, бојкотот не успеа!

  spot_img

  Македонија има претседател!

  Пред малку, остварен е цензусот од 40% излезност на претседателските избори, дознава Плусинфо од партиски извори.

  Се очекува ДИК да објави излезност од 38% на претседателските избори до 17 часот.

  Но, партиски извори тврдат дека цензусот е веќе остварен и дека се очекува до 19 часот излезноста да се приближи до 50%.

  Тоа значи дека избирачите во Македонија ја совладаа заканата од ДУИ со бојкот на претседателските избори да се предизвика политичка криза во земјата.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img