More

  Наполи трие раце, големи пари се во игра

  spot_img

  Арсенал е сериозно заинтересиран да го купи напаѓачот на Наполи, Виктор Осимен, пренесува инсајдерот Николо Шира.

  Се истакнува дека италијанскиот клуб ќе се раздели со играчот доколку добие понуда од 130 милиони евра. Самиот фудбалер е подготвен да ја смени клупската средина.

  Претходно беше објавено дека за напаѓачот се заинтересирани и Челси и ПСЖ.

  Во сезоната 2023/24, Осимен одигра 32 натпревари, постигнувајќи 17 голови и четири асистенции.

  Порталот „Трансфермаркт“ ја проценува вредноста на играчот на 110 милиони евра.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img