More

  Најсмешните луѓе на светот му го честитаа роденденот на Џим Кери

  spot_img

  Актерот Џим Кери наполни 62 години, а на списокот на гости на неговата роденденска забава се најдоа некои од најсмешните луѓе на светот.

  Легендарната ѕвезда на комедиите го прослави својот роденден во ексклузивниот приватен клуб „San Vicente Bungalows“ во Лос Анџелес.

  Американскиот комичар Џефри Рос сподели фотографија од неговата роденденска забава на Инстаграм со натпис: „Вечерата за смеење!“ И од лево кон десно, секој присутен донесе носталгична насмевка на лицата на луѓето.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img