More

  Над 100.000 фанови сакале да го гледаат Французинот на тренинг

  spot_img

  Напаѓачот на француската репрезентација Килијан Мбапе е главна ѕвезда на Европското првенство во Германија, па за тренингот на „триколорите“ пристигнале неверојатни 100.000 барања.

  Секоја селекција имаше по еден тренинг отворен за навивачите и медиумите, а градовите им поделија билети на заинтересираните навивачи.

  Франција го одработи својот тренинг во Падерборн и можеа да присуствуваат 4.000 луѓе. Премалку, ако се земе предвид дека пристигнале околу 100.000 барања. На крајот, само најсреќните можеа да ги видат Мбапе и пријателите.

  Французинот летово потпиша петгодишен договор со Реал. Тој е главната поддршка на Дидие Дешамп, а нивната репрезентација е еден од фаворитите за освојување на континенталното натпреварување.

  Во групата ќе ги одмерат силите со Австрија, Полска и Холандија.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img