More

  На преминот Келебија запленети се над 1,6 килограми хероин

  spot_img

  Царинската управа соопшти дека царинските службеници во соработка со полицијата на граничниот премин Келебија спречија обид за криумчарење на нешто повеќе од 1,6 килограми чапја.

  При детален преглед на автобусот кој сообраќал на релација Призрен-Линц, во тоалетот над мијалникот, во контејнер за течен сапун, пронајдени се пет пресувани пакувања со жолтеникава материја, слична на наркотична дрога хероин. се наведува во соопштението.

  По мерењето било утврдено дека се работи за 1.630 грама хероин.

  Откриениот наркотик заедно со возачот на автобусот е предаден во понатамошна надлежност на полицијата и обвинителството.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img