More

  На Ким Јонг Ун му се плачело кога нѐ гледал како живееме!

  spot_img

  „Јордан Пиперката“ ја изнасмеа твитер-заедницата со урнебесно видео, во кое севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун во говор божем повлекува паралела со „Северна“ и ја жали.

  На снимката, севернокорејскиот лидер му соопштува на својот народ дека штотутку се вратил од Македонија која сега се нарекува Северна Македонија, а каде што луѓето живеат многу полошо отколку во Пјонгјанг.

  Тој зборува за автопатите, за Охрид, за Струга, за „тоа на М“…

  Погледнете го видеото:

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img