More

  Момчето го запозна Роналдо и направи неочекуван потег, погледнете ја реакцијата на Португалецот

  spot_img

  Голема еуфорија завладеа вчера во Техеран, а главен „виновник“ беше Кристијано Роналдо, кој со својот Ал Наср пристигна во главниот град на Иран каде денеска го игра натпреварот од азиската Лига на шампиони против Персеполис.

  По пристигнувањето во земјата, португалскиот ас доби подарок, персиски тепих, кој му го подари претседателот на противничкиот клуб. Снимката стана вирална, но навивачите сепак нема да можат да присуствуваат на денешниот натпревар поради санкциите од Азиската конфедерација.

  Затоа навивачите и навивачите на Роналд трчаа по автобусот на Ал Насра, а некои дури упаднаа и во хотелот во кој е сместена саудиската екипа.

  Ал Наср објави слатко видео од млад навивач облечен во дресот на Роналдо кој имал можност да го запознае својот идол и да добие потпис и фотографија. Момчето ја изведе и прославата на голот што е заштитен знак на Роналдо, а тоа многу му се допадна на еден од најдобрите фудбалери, кој веднаш го прегрна.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img