More

  Момче завршило на Брза помош поради изгореници на јазикот откако јадел кисели бонбони

  spot_img

  Едно момче од Перт, Австралија, било однесено во Брза помош откако се здобило со страшни изгореници кои му се појавиле откако ги јадел популарните бонбони. Високата киселина во слатко-киселите бонбони му го изгорела јазикот.

  Според CPR Kids, повеќето пакувања со вакви слатки содржат предупредувања за децата, иако сметаат дека треба целосно да се избегнуваат, без разлика на возраста. „Важно е родителите да бидат свесни за можноста за изгореници предизвикани од киселите бонбони“, додаваат тие.

  Повеќе за ова прочитајте на порталот „Мајка и дете“.

  Фото: Unsplash

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img