More

  Мис Венецуела, Вилевис Брито, почина откако беше подложена на естетска корекција на лицето во болница во Каракас

  spot_img

  Мис Венецуела, Вилевис Брито (24), почина откако беше подложена на естетска корекција на лицето во болница во Каракас.

  Како што пренесуваат странските медиуми, младата девојка починала откако и биле направени естетски корекции на усните и вилицата.

   

  Мис Венецуела се чувствувала добро по операцијата, но за жал, нејзината здравствена состојба се влошила.

  „Мојата сестра не направи микрофацијална операција поради убавина, туку поради нејзиното здравје“, рекол нејзиниот брат.

  Поради последици од анестезијата, убавицата доживеала срцев удар.

  Во 2021 година, Брито се натпреваруваше за Мис Венецуела, а изборот за убавина се одржа во Буенос Аирес.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img