More

  Министерство за здравство на Хамас: 28 лица загинаа во Газа во последните 24 часа

  spot_img

  Министерството за здравство на Хамас денеска соопшти дека во последните 24 часа во Газа починале 28 лица.

  Според извештаите, 34.596 луѓе загинале во Газа од почетокот на војната меѓу палестинското исламистичко движење и Израел.

  Од почетокот на војната на 7 октомври минатата година, ранети се 77.816 лица.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img