More

  Медиуми: Познат рапер убиен во заседа во Шведска

  spot_img

  Добитникот на Греми раперот Си Гамбино е убиен во заседа во Шведска.

  Гамбино (26) во вторникот вечерта го паркирал својот автомобил во гаража во Гетеборг кога напаѓачите испукале одбојка од куршуми, јавуваат шведските медиуми.

  Веднаш бил пренесен во болница, каде набргу починал.

  Во вторникот вечерта полицијата добила тревога за пукање во близина на плоштадот Селме Лагерлоф во Хисинген, пишува британски Сан.

  Тие сега го истражуваат случајот и се обидуваат да добијат повеќе информации од локалните жители.

  Според медиумите, C. Gambino е еден од најголемите и најуспешните шведски уметници.

  Неговите хит албуми, вклучувајќи ги „Sin City“ и „In Memory of Some Stand Up Guys“, се најдоа на врвот на шведските музички топ листи.

   

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img