More

  Македонија загуби уште еден спортист

  spot_img

  Почина младиот кикбоксер Марко Тодоров. Веста за неговата смрт ја сподели и етаблираната модна креаторка Ивана Кнез

  „Почитувани пријатели, последната борба ја изгубивме. Утре, 10.03.2024 во 13.30 часот во капела 1 Бутел е последен поздрав со нашиот борец Марко. Нека почива во мир!“, пишува Кнез во својата објава.

  Во ноември 2018 година, Марко Тодоров го освои златниот медал на Меѓународниот кик бокс турнир „Трофеј на Белград“.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img