More

  Лука Модриќ е прогласен за најдобар хрватски фудбалер за сезоната 2021/22

  spot_img

  Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ е прогласен за најдобар хрватски фудбалер за сезоната 2021/22.

  Триесет и шестгодишниот Модриќ наградата ја доби врз основа на гласање меѓу тренерите и играчите во хрватскиот шампионат.

  Лука ја освои наградата по 10-ти пат во кариерата и шести последователен пат.

  Тој годинава како дел од мадридскиот клуб стана шампион на Шпанија, ја освои Лигата на шампионите и Суперкупот на земјата.

  Во сезоната што заврши неодамна Модриќ забележа 45 настапи за Реал Мадрид, постигнувајќи три гола и 12 асистенции.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img