More

  Лоши вести за Динамо: Алтернативата на Брекал го одби трансферот, клубот се заканува дека ќе го „замрзне“ доколку не се согласи

  spot_img

  Фудбалерите на Динамо останаа без Јосип Брекал и сега работат на уште една опција за левата крилна позиција. Веќе неколку дена е познат интересот на „сините“ за играчот на Фенербахче Рајан Кент, но според се, преселбата во Загреб не е премногу примамлива за него.

  Имено, странските медиуми пишуваат дека Англичанецот ги одбил сите понуди кои Фенер ги добил за неговите услуги.

  Турскиот клуб сака по секоја цена да се ослободи од него бидејќи е премногу странец и нема да може да го регистрира за втората полусезона, но чека подобра понуда.

  Меѓу другите, тој го одби и оној на Динамо, но Сините имаат уште една шанса бидејќи Фенер му порача на играчот дека ќе го замрзне на клупата и дека сигурно нема да игра ниту минута половина година.

  Се чини дека го мотивирале за трансфер, но не во правец на Загреб бидејќи изгледа очекува понуда од Саудиска Арабија.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img