More

  Ќерките на Саша Матиќ првпат фотографирани во јавност, не се знае која е поубава, а со нив била и нивната мајка, од која го наследиле изгледот

  - Advertisement -

  Сопругата и ќерката на Саша Матиќ се снимени на неговиот концерт во Белград по повод Денот на жената.

  Популарниот пејач Саша Матиќ е 20 години во среќен брак, но неговата сопруга Анѓелија не ја гледаме често во јавноста.

  Ќерките и сопругата на Саша за концертот модерно се координираа во фармерки и црни јакни, а тешко е да не се забележи колку девојките личат на својата мајка.

  Како што пренесува Gloria.rs, Саша на своите дами им упати специјален поздрав од сцената.

  Семејството ме поддржува, ќерките ми се таму. Помладата ме замоли да ја испеам „Мешај, мала““, изјави пејачката во Штарк арената.

  И покрај големата популарност, Саша се труди да води нормален семеен живот, далеку од очите на јавноста.

  „Бракот се негува со љубов. Семејството ми е најсветото нешто, отсекогаш сум бил на мислење дека секоја врска мора да се негува за да биде успешна. Времето со жена ми е време кога одиме во еден наш свет полна со внимание, разбирање и љубов.Сеуште се обидувам да ја освојам како кога почна се, а таа така лесно се снаоѓа што секој ден повторно се заљубувам во неа како да е прв пат.И бевме вака продолжува со години и цврсто верувам дека вака ќе биде засекогаш“, изјави пејачката во една прилика.

  Саша и Анѓелија се во брак од 2003 година, а се запознале на неговиот настап.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img