More

  Ќерката на покојниот пејач Џеј Рамадановски, Марија, утрово се породи во Белград и на свет донесе здраво девојче.

  spot_img

  Ќерката на покојниот пејач Џеј Рамадановски, Марија, утрово се породи во Белград и на свет донесе здраво девојче.

  Марија и нејзината ќеркичка се чувствуваат добро, а Андријана Томаниќ која со покојниот Џеја живееше 20 години, откри дека Марија и нејзиниот сопруг Стефан избрале посебно име за девојчето.

  – Пресреќна сум. Добредојде Миа. Честитки за мама Марија и тато Стефан. Среќно раѓање на Миа – изјави Андријана за Телеграф.

  Миа потекнува од италијанскиот збор „Миа“, што значи „Моја“, истото значење „меа“ го има на грчкиот јазик. За семејството Рамадановски, Миа има и симболично значење како скратено име од Марија.

  Марија и Стефан се венчаа во 2023 година, а особено трогателен момент беше кога за првиот танц избраа песна од Џеј Рамадановски.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img