More

  Кандидатот на Коалицијата Вреди Арбен Таравари во рок од еден ден доби доброволна поддршка од повеќе од 8.000 граѓани

  spot_img

  Кандидатот на Коалицијата Вреди Арбен Таравари во рок од еден ден доби доброволна поддршка од повеќе од 8.000 граѓани, соопшти партијата Беса.

  Иако ДУИ ги користеше сите механизми за притисок врз вработените во јавната администрација, беа потребни повеќе од три дена за да соберат исто толку потписи. Утре продолжува собирањето потписи за успешно завршување на овој прв чекор. Оваа позитивна енергија и голема волја за промена ни дава надеж и радост, бидејќи овојпат промената навистина Вреди“ – се вели во соопштението на Беса.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img