More

  Израелската војска објави снимки од надзорни камери во болницата во Газа, Ал-Шифа

  spot_img

  Израелските одбранбени сили (ИДФ) објавија вчера снимка од надзорната камера од најголемата болница во Газа, Ал-Шифа, на која се гледа како терористите на Хамас носат непалец и тајландски државјанин киднапирани на 7 октомври во Израел.

  Едниот од заложниците бил видно ранет во раката и бил ставен на болнички кревет, додека другиот бил насилно одвлечен во болницата, објави „Тајмс оф Израел“.

  „Овие видеа докажуваат дека терористичката организација Хамас ја користела болницата Шифа на денот на самиот масакр како терористичка инфраструктура“, соопшти ИДФ.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img