More

  Илиџанец загина во несреќа кај Јабланица

  spot_img

  На магистралниот пат М-17, во месноста „Иван крст“, општина Јабланица, во вторник се случи сообраќајна несреќа во која едно лице загина.

  Имено, во сообраќајната несреќа учествувале Ш.Е. (1991) од Илиџа управувајќи возило „рено клио“, кое е смртно повредено додека К.Е. (1991), на совозачкото седиште. На местото на настанот е извршена увид, соопшти МУП на Херцеговско-неретванскиот кантон (ХНК).

  Уште една сообраќајна несреќа се случила во вторникот на делот од патот од „Нови мост“ кон селото Жалик, во која А.Т. (1994) од Тешњ со возило „ВВ Кеди“ и Д.М. (1994) од Мостар со возило „БМВ“. Со тешки физички повреди се здобил Д.М. додека А.Т се здобил со полесни физички повреди.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img