More

  Хеликоптер удри во зграда на механичка работилница во Мексико: Загинаа три лица

  spot_img

  Три лица загинаа кога приватен хеликоптер „Бел 206“ се урна во општината Коџоакан во Мексико Сити, изјави министерот за јавна безбедност на Мексико Сити, Пабло Васкез Камачо.

  „Јас сум во општина Коџоакан, каде што се урна приватен хеликоптер. Засега е потврдена смртта на три лица“, напиша тој на социјалната мрежа Икс.

  Министерот истакна дека полицијата во Мексико Сити ќе продолжи да работи во соработка со пожарникарите, Министерството за одбрана, спасувачите, обвинителството и аеродромот Фелипе Анџелес за расветлување на сите околности на инцидентот, објави порталот „Квадратин Мексико“.

  Хеликоптерот со пилот и двајца патници паднал врз зградата на автомеханичар, каде во моментот немало никој.

  Канцеларијата на јавниот обвинител на Мексико Сити започна истрага за инцидентот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img