More

  Хејли Бибер излезе на улиците на Лос Анџелес во необична модна комбинација

  - Advertisement -

  Манекенката Хејли Бибер е позната по посебен моден стил кој истовремено е многу широк, ја сака и класичната и безвременската елеганција и уличната мода, а неодамна ги комбинираше и двете.

  Хејли Бибер има многу интересен стил, сака и класика и уличен стил и безвременска елеганција, но сака и ретро парчиња кои ги наоѓа во половни бутици.

  Таа често ги претвора улиците на Њујорк и Лос Анџелес во своја модна ревија, бидејќи сака да комбинира облека на таков начин што тие изгледаат поинаку, понекогаш дури и малку необично, но секогаш многу пријатно.

  Така беше и неодамна, кога таа работеше на обврски и привлече многу погледи во Лос Анџелес со својот моден имиџ. Можеби на прв поглед нејзината модна комбинација изгледаше некомпатибилна, па дури и необична, но парчињата сепак беа толку „склопени“ што ги запрепастија минувачите.

  За тој ден, Хејли избра да облече тексас шорцеви и обичен бел панталонски горен дел, обвиен преку рамениците со преголема јакна, многу класично скроена.

  Својот моден изглед го комплетираше со бели чорапи и црни мокасини кои делуваа ретро, ​​но во исто време свежо и интересно.

  Не ги заборави ниту наочарите, ниту пак чантата која секогаш ја носи со себе.

  Hailey Bieber
  Hailey Bieber
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img