More

  Фотографиите на Џорџина на Роналдо во танга ги налутија Арапите, му порачаа на фудбалерот: „Покријте ја!“

  spot_img

  Џорџина Родригез објави секси фотографии во костим за капење од нејзината и вилата на Роналдо во Саудиска Арабија, домаќините не се многу среќни поради тоа.

  Партнерката на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез објави неколку жешки фотографии на кои позира покрај базен во луксузната вила во која таа и фудбалерот живеат откако се во Саудиска Арабија.

  Џорџина позираше во син дводелен костим за капење и го покажа своето затегнато тело, но на водителките не им се допаднаа заводливите фотографии.

  Законите на Саудиска Арабија забрануваат објавување на прекумерно експонирани или полуголи слики на интернет, а многу корисници на Инстаграм ја нападнаа во коментарите, некои дури и бараа да се прикрие.

  „Толку грубо“, напиша една личност.

  „Покријте ја Џорџина, Господ да ве заштити“, му рекол друг следбеник на Роналдо. „Треба да барате прошка од Алах“, додал третиот.

  Но Георгина веројатно нема да биде казнета за ваквите фотографии.

  Џејмс Дорси, експерт за блискоисточно право, изјави за Дејли Стар дека „во принцип, пристојното облекување е задолжително, но она што претставува пристојно облекување еволуираше.

  „Пред Мохамед Бин Салман беше важно целосно да се покрие лицето и телото. Ова очигледно повеќе не е случај, иако многу жени сè уште се придржуваат до него, а бикините генерално се сметаат за непристојна облека. Сепак, веројатноста нешто да и се случи на девојката на Роналдо е нула“, рече тој.

  А Џорџина и Роналдо морале да исполнуваат посебни услови кога се преселиле во Арабија, па Роналдо наводно на документите ја навел Џорџина како робинка бидејќи Саудијците не смеат да живеат со жена ако не се во брак со неа.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img