More

  Еве каков викенд нѐ очекува!

  spot_img

  Во петок и за време на викендот ќе се задржи променливо облачно и посвежо време. Утре претежно во јужните делови, а во недела на повеќе места ќе има врнежи од дожд кои повремено ќе бидат пообилни.

  Во недела ќе има и услови за појава на изолирана нестабилност со грмежи, соопшти УХМР.

  Поради спуштање на постудена воздушна маса на планините врнежите повремено ќе преминуваат во снег и на повисоките планини ќе се формира нова снежна покривка.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img