More

  Едно од најомилените летни овошја се праските, кои поради витаминот Ц се многу добри за кожата

  spot_img

  Едно од најомилените летни овошја се праските, кои поради витаминот Ц се многу добри за кожата.

  Оваа хранлива состојка, која е моќен антиоксидант, ги штити клетките на кожата од слободните радикали со неутрализирање на штетните молекули.

  Праските се слатки, вкусни и здрави, поради што на многумина им се омилено овошје, а уште повеќе ќе ги засакаат кога ќе ги откријат бројните здравствени придобивки што ги носат.

  Ако изедете една праска со средна големина, ќе внесете во вашето тело само 60 калории, а притоа богато ќе го снабдите со вредна нутритивна содржина.

  Повеќе за здравствените придобивки од праските прочитајте ТУКА.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img