More

  Единаесетгодишното девојче кое исчезна во Грција, пронајдено е мртво со убодни рани во вратот

  spot_img

  Единаесетгодишното девојче кое исчезна во Грција, пронајдено е мртво со убодни рани во вратот, пренесуваат грчките медиуми.

  Како што се наведува, роднина на девојчето го признал делото.

  Василики Николопулу исчезнала вчера од областа Миртија во Пиргос, а денеска била пронајдена во областа Катарача со убодни рани на вратот. Исчезнувањето на девојчето го пријавила нејзината мајка и беше активиран Amber alert со предупредување дека се смета дека девојчето е во животна опасност.

  Во полициска станица бил донесен и вујкото на детето, кој на рочиштето признал дека го убил детето.

  Службениците за обезбедување на Пиргос на снимката од надзорните камери виделе дека девојчето влегло во автомобилот на нејзиниот вујко и дека заедно ја напуштиле Миртија. Тој наводно ја прободел со шрафцигер во вратот.

  Инаку, според грчките медиуми вујкото и претходно бил обвинет за силување малолетничка.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img