More

  Еден ден и мојот наследник вака ќе зборува, предвиде Ковачевски

  spot_img

  „Треба да бидете среќни, исто како што сум и јас среќен, поради тоа што човекот што ја внесе земјава во НАТО, Зоран Заев, е тука денеска меѓу нас“.

  Ова го порача лидерот на СДСМ и поранешен премиер Димитар Ковачевски, кој на присутните симпатизери и членови на партијата им порача дека ќе дојде ден кога некој негов наследник ќе вели: „Имаше двајца што ја внесоа државата и во НАТО и во ЕУ“.

  Во продолжение погледнете го видеото:

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img