More

  Две лица се ранети во напад во трговски центар во Израел

  spot_img

  Две лица се ранети денеска при напад со нож во трговски центар во Израел.

  Полицијата соопшти дека се сомнева дека се работи за терористички напад и дека напаѓачот е „неутрализиран“.

  Трговскиот центар се наоѓа во Кармиел, на северот на Израел, наведува Ројтерс.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img