More

  Дојава за бомба во парламентот во Норвешка

  spot_img

  Норвешкиот парламент денеска доби дојава за закана со бомба, а зголемено е полициското присуство околу зградата, соопшти полицијата во Осло, јавуваат норвешките медиуми.

  Полицијата сега се обидува да открие што се случило, објави „Норвеј Постен“.

  – ПСТ (Служба за безбедност) е запознаена со ситуацијата и соработува со полицискиот округ во Осло – изјави за телевизијата НРК, високиот советник на ПСТ, Еирик Веум.

  Претставникот за печат на Парламентот за телевизијата НРК потврди дека поради заканата со бомба сите влезови на парламентарната зграда се затворени и никој не смее ниту да влезе ниту да излезе.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img