More

  Џони Деп и се одмаздува на поранешната сопруга на многу посебен начин

  spot_img

  Не така одамна Џони Деп беше во правна битка со поранешната сопруга Амбер Херд, а се вели дека токму оваа тема ја допира и во својот последен албум.

  Американскиот актер Џони Деп заплива во музичките води, а на својот нов албум се вели дека ја допира неславната судска битка што со недели ја водел со поранешната сопруга Амбер Херд.

  „Мислам дека кажав доволно за една вечер“, пее тој на албумот, кој е создаден во соработка со легендарниот британски гитарист Џеф Бек. Тој ги здружи силите со него во две песни на албумот наречен 18, а според лондонскиот Сандеј тајмс, во некои од песните требаше да ги опише своите чувства за време на судењето, што го откри проблематичниот брак на поранешните сопружници со поширокиот свет.

  Да потсетиме, Деп победи по повеќенеделна правна битка, а поранешната сопруга ја тужеше на суд за клевета. Навистина, во една статија за Вашингтон пост во 2018 година, Херд алудираше на физичкото насилство на неименуван поранешен партнер.

  „Холивудски вампири“
  „Седиш таму како куче со чешање од седум години“, пее Дип на песната наречена „Тажна мајка“ – во „Парада“, додавајќи: „Да имав паричка, немаше да ти собере во рака“. Повеќето од преостанатите песни на албумот се кавери, вклучувајќи ги и Caroline, No и Venus and Furs. Љубовта на Деп кон музиката не е тајна, а тој пред извесно време најави дека и ова лето ќе оди на турнеја со својот рок бенд Hollywood Vampires. Покрај Деп, групата ја сочинуваат и Џо Пери, Алис Купер и Томи Хенриксен.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img